teisipäev, 13. veebruar 2018

Holiday is the best.

Hei, hei.

Ma pole kuhugi kadunud. Lihtsalt tegemisi on olnud ja pole saanud mahti arvuti taga istuda, et oma toimetustest kirjutada. Peale selle on musununnul puhkus ja nii kasutame seda aega perega koos olemiseks.


Täna püüan kirja panna ühe väikese kokkuvõte meie möödunud nädalatest, mis on olnud täitsa vahvad ja toredad.


Neljapäeval (31.01) külastasime Nunnuga õde, kes sai natukeseks ajaks jälle koju. Läksime sinna juba päris varakult, et vältida ummikuid. Saime niisama jutustada ja lihtsalt koos olla. Õhtul 19.00 paiku tulid talle ka külalised, kellega oli väga tore. Carolal oli muidugi pidu, sest lauale oli pandud kõike head ja paremat. Alustades arbuusist ja lõpetades muffinitega. 
Arbuus oli nii mahlane ja hea, et Nunnu sõi mitu tükki ära. Mahl voolas muudkui mööda kõhtu alla. 
Kohe meenub hea nali sellega. Mõtlesin, et enne kui ta riide panen pesen ta puhtaks. Nii kiiresti kui see mõte mulle pähe tuli nii kiiresti see läks ka, sest riided ja kõik pidid nagu nii pessu minema. Tegin niiske lapiga kõhu puhtaks, panin riide ja koju. No ja kodus ootas meid suur üllatus, sest kraanist ei tulnud vett :). Nagu tegelt??? Midagi nirises ja see oli ka külm vesi. Lõpuks hakkas ka sooja tulema, sest boileri soe vesi jõudis lõpuks üles. Õnneks sain Nunnu puhtaks pesta. Justkui mingi halb karma, et kui kohe ei tee, siis saad karistuse. 
Õnneks lõpp hea kõik hea. Taaskord üks äraütlemata tore päev ja õhtu mööda saadetud. 

Reedel hakkas musununnul puhkus ja kohe kimasime maale emme juures koos Sannu ja Kretaga.
Maale jõudes logelesime niisama enne kui emme töölt tuli. Mina jäin lõpuks magama. Kuulsin ainult kui ta töölt tuli, ning teistega jutustas.

Õhtul tuli vend ka oma perega emme juurde. Meil oli nii palju nalja ja naeru. 

Laupäeva hommikul vedelesime taaskord niisama. Panime Vunksu tuttu ja nokkisime nina, kas minna Haapsalu tervisekeskusesse ujuma või mitte. Lõpuks otsustasime ikka, et lähme, sest asjad oli ju kaasa pakitud ja mõte oli ju paigas. 

Muidu oli meil väga lahe, aga suureks miinuseks oli see, et vesi oli nii külm just Carola jaoks. Mängisime lastebasseinis ja liikusime seal ringi, aga see ei aidanud. Carola värises üle kere, mis sest et kraad näitas 30, aga tema jaoks oli see külm. Nii läksimegi sauna sooja, sest värisevat last oli nii kole vaadata.
Lõpuks istusimegi suurema aja mullikas, et Carolal soe oleks. Vahepeal karastasime ka teda, viies teda külmemasse vette. Harjus ruttu ja sulistas mõnuga. 
Nii äge oli teda vaadata, kui karjus üle ujula: ,,Sau!" nii issile kui ka Sannule ja Kretale, kes vahepeal teises basseinis mulistasid. 
Kaks tundi sulistamist tehtud ja võisime emme juurde tagasi minna.
Enne emme juurde jõudmist käisime poes, et õhtuks midagi head näksimiseks võtta. Sannu mõttel sai sibularõngaid võetud. Asjad ostetud hakkasime emme juurde tagasi liikuma. 
Ostsime veel Vunksuga ühe valge roosi, mille ise valis, et see emmele kinkida (alati ei pea ju põhjust olema, et lilli viia. Neid võib ju niisama ka kinkida). Lill ostetud hakkasime poest välja minema, aga enne poest väljumist tuli mulle üks mees vastu, kes algselt tahtis meid Carolaga uksest välja lasta, aga siis otsustas ümber ja tuli ise. Hea, et uksed ette jäid, sest laiad õlad ja vastu ust kõndimine panid klaasukse vappuma. Kohe nii, et uks käis mitu korda edasi-tagasi. Hea, et alla ei kukkunud ja ikka ette jäi. Mul muidugi nalja palju, sest nii kiire ei saa ju olla, et kohe ustega koos pead poodi tulema. 
Asjad ostetud võisimegi emme juurde sõita, kus ootas maitsev õunakook ja hea söök. Kõht oli ujumisega ikka nii tühjaks läinud. Kõht head ja paremat täis saime nautida laupäeva õhtut. 
Istusime taaskord oma perega jutustasime ja naersime. Üks vahva õhtu taaskord mööda saadetud.
Pühapäeval pidime koju sõitma, sest lapsed läksid esmaspäeval kooli. Samal ajal kui Vunksu tudus käisin sõbranna juures kohvi joomas ja niisama jutustamas. Laps üleval, pakkis emme meile head ja paremat kaasa, ning sõit koju võis alata.


Nädala algus möödus niisama kodus olles. Kolmapäeval (07.02) käisime Musununnu õe koera vaatamas ja Carolale tutvustamas. Õnneks said hästi läbi ja Tipsu ei hakanud teda niimoodi nässerdama nagu kodus kassiga teeb. Kallistades teda nii kõvasti, et hing kinni ja silmad pahumpidi. Pluss sikutab kõrvast ja elab ta otsas.

Carola jaoks oli hoopis huvitavamad koera mänguasjad ja ta aedik.

Neljapäeva hommikul käisime juba kolmandat korda Hiirekese perekeskuses väikelaste loovus-liikumisringis, mille kohta saad lugeda siit. Kas Teid huvitaks ülevaade sellest, mis me seal teinud oleme? Kui jah, siis kirjutan sellest meeleldi.

Õhtu lõppes pirukate küpsetamisega, mis võtsime Rootsi reisile kaasa. 
Meil oli üheskoos perega neid väga tore teha. Eriti Carolal, kes ei jõudnud ära oodata, millal saab pirukaid munaga määrida. Nii oli nuttugi kuulda, sest pagar ei saanud oma tööd teha.

Siinkohal ongi õige aeg see postitus lõpetada, et see liiga pikaks ei läheks, ning saaksin kirjutada meie Rootsi reisist ja veel mõnest toredast asjast, mis ees ootamas.


Mina soovin Teile, aga ilusat vastlapäeva ning maitsvaid kukleid. 

Musununnu küpsetas meil juba kuklid valmis. Nii saame Nunnuga vastlakuklid valmis teha, et neid üheskoos magustoiduks süüa. 
Peale selle ootab teda ees veel väike kunstitegevus.

Sauki ja olge ikka minuga.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aitäh Teile.

Alustuseks alustan oma tänast postitust ühe tsitaadiga.  Selle tsitaadi mõte on edasi anda seda, et naudin iga hetke oma elus. Isegi seda k...