teisipäev, 8. august 2017

Väga toimekad ja tegusad päevad.

Sauki,

Täna võtan lõpuks selle aja, et kirjutatud postitus kokku võtta, pildid lisada ning avalikustada.

Olen kaua eemal olnud, sest naudime nii palju kui saame neid ilusaid ilmasid. 
Paratamatult tuleb ka kogu aeg midagi teha. Suvi ju selleks ongi.

Postitus algab eriti pikast minevikust, sest kogu aeg olen siia juurde kirjutanud.

Hakkame, siis esmaspäevast peale (24.07). Kõigepealt tõi musununnu Marcuse Rootsi laevalt, sest tal oli nädalane jalgpalli turniir.

See päev kulus ennekõike muljete kuulamisele, pesu pesemisele ning asjade lahti pakkimisele.

Teisipäeva hommikul sõitsid musununnu vanemad koos onu ning onu naisega puhkusele, mis ei kulgenud ilma viperusteta. Hullem jama ja jura bussiga ajendas neid koju tagasi tulema.

Sellest päevast peale saime omale kodu ja aiamaade hoidmise.
Päeval värvisime Jänese baari lauda tõrvaõliga.
Õhtu lõppes väikese jooksuga. Olin ülimalt rahul, sest suutsin ca 2*1,5 km järjest joosta. Jah ei ole küll väga pikk maa, aga olin endaga väga rahul.
Kolmapäeval oli ilus ilm ja nii otsustasime naabrinaisega ämblikkiige korda teha. Nii me arutasime, lõikasime, punusime, sidusime ja lõpuks oligi valmis.

Õhtu lõppes Liisuga rullitades ning Marcus saatis meid rattaga. Sõitsin ca 10km maha ja oleks veel jaksanud sõita. Kuna kell oli juba palju ja issi oli Tipsuga üks kodus, ning pidin vana juurde minema, siis sõitsin teise ringi ainult pool Keila otsa.
Hea muusika saatel läks rullitamine nii ladusalt.

Neljapäeval..., mis me tegime? Ei teinudki midagi märkimisväärset.


Reedel oli meil kodu koristamise päev. Ennekõike said ära sorteeritud sokid. Igaüks sorteeris ikka oma sokke :). Alustades meist ja lõpetades Carolaga.

Reede õhtul saabusid meile vaarikad, mis tellisin töökaaslase käest. Nii ilusad, suured ja maitsvad. Tipsu noosis neid ikka omajagu ning lõpuks jätkus ka natuke jäätise peale.

Reedel ja laupäeval otsisin Pinterestist ideid meie Tipsu esimeseks suureks sünnipäevaks. On ikka hea koht küll. Meil oli perepäev. Käisime autoga sõitmas ning niisama tšillimas.


Laupäeval oli meil Andri tädi sünnipäevaks valmistumine. Pakkisime ja kaunistasime kingitusi ning istusime niisama maja ees ja rääkisime juttu. Kohvi kõrvale nautisime šokolaadi ja maasikaid.

Lõpuks läksime sünnipäevalapsele karikakraid korjama.
Õhtul tuli õde ja õemees oma Horvaatia reisist rääkima, pilte näitama ning nänni tooma. Igati vahva ja tore reis tundus.


Pühapäeva hommikul käisime Andri tädile õnne soovimas. Õhtu poole grillisime ning istusime niisama Jänese baaris ja ajasime juttu.Eelmine esmaspäev kulus niisama mölutamise tähe all. Mitte midagi tehes.


Teisipäeva hommikul olime juba üsna vara õues ja nautisime päikese käes kohvet. Musununnu käis oma kipsi näitamas. Õnneks oli kõik ilusti kokku kasvanud ja tal võeti kips ära. Talle kirjutati ortoos välja, mis aitab kätt toetada. Aga jah, taastumine võtab veel aega.

Samal ajal kui musu arstil oli ja Nunnu magas toimetasin kasvuhoones. Sain tomatid räsitud ning toestatud.
Mingi aeg aitas Tipsu naabrinaisel piparmünti puhastada.

Õhtu lõppes linnas, sest meie Makul oli sünnipäev. 

Nii vahva sünnipäev oli. 
Meie Tipsu sõi esimest korda ananassi, mis talle maitses. See oli nii mahlane ja hea, et mahl voolas mööda keha alla. Nii pidimegi ta enne koju tulemist puhtaks pesema, sest ta kleepus nagu komm.
Sander ja Kreta tulid meile, et nädalavahetuseks meiega maale tulla.

Kolmapäeva hommik oli lihtsalt selline olemise päev. Õhtul enne külapeale minemist käisime Sannuga rullitamas.
Käisime musununnu vanemate juures, kes rääkisid reisist, näitasid pilte, andsid meeneid ning degusteerisime erinevaid asju.


meie patsik oma nänniga
Neljapäeva hommik algas musununnu tehtud pannkookide, kohvi ja maasikamoosiga💕.Mingi aeg käisin Liisu juures Kumnas. Panin Tipsu vankrisse ja läksin. Jõudes kergliiklusteele panin kõrvaklappidest muusika mängima ning püüdsin koos vankriga joosta. Väga lahe ja tšill oli, sest suutsin üsna pika maa joosta.

Kumnas mõnus kohvi joodus ja natuke jutustatud hakkasin koju minema, sest plaanisime maale minna. 
Käisid herneraksus
Nii saatiski Liisu mind kergliiklustee otsani. Panin muusika mängima ja vanker liikus nagu nuga mööda võid. Tee sai nii kiiresti läbi. 
Ühel hetkel jalutas ka issi meile vastu, kes tuli perearsti visiidilt. Õnneks kõik oli korras ja esmaspäevast saab tööle minna.
Tulles korra tagasi selle musununnu tuleku peale, siis nii kummaline ärevus ja armastus oli südames. Justkui oleks mingi esma kohtumine. Kuigi näen teda iga päev, aga temas oli ikka ja jälle selline härrasmehelikus nagu alati, mis mind tema juures võlus.

Vahepeal jäi Tipsu tuttu. Kodu juures viis musununnu ta maja taha magama ja mina aitasin naabrinaisel natuke koridori remonti teha. Jah meil hakkas lõpuks meie trepikoja remont. Natuke tööd tehtud läksin lõpuks tuppa, pakkisin asjad, et maale sõita.


Reede oli meie tibutonksu viimane minisünnipäev. Selle puhul käisime Haapsalut avastamas. Käisime kõigepealt emme töö juures ja sealt juba edasi promenaadile. Ilm oli küll soe aga hirmus pilvine. Korraks jäime isegi vihma kätte. Õnneks läks suht kiirelt üle.

Promenaadil käidud läksime turule, sealt edasi realiseerimiskeskusesse, kaubamajja ja lõpuks Rannarootsi keskusesse. Seal šoppasime natuke ning tegime lõunasöögi.
Õhtul enne koogi söömist käisin veel rullitamas ning Marcus oli hoverbordiga. Igati lahe ja äge oli. Kahjuks ei olnud see kergliiklustee just kõige parem. Lõpuks jäime ka vihma kätte. Sellest hoolimata oli väga lahe.


Laupäeval sadas maal järjekordselt vihma ja nii ei saanud me aiamaal midagi teha. 

Nii otsustasimegi õe algatusel mingi aeg metsa minna kukeseeni vaatama. Mõeldud tehtud.
Saime igat asja natuke.
Enne emme juurde naasmist jäi meie koduteel veel ette üks hernepõld, kus saime natuke oma talvevarusid täita. 


Pühapäeval tulime maalt koju. Enne seda haarasime aiamaalt kaasa oma aia kartulit, kapsast, kaalikat, sibulat, tilli, marju ja mõned astrid.

Eriline kõrvits ning pisike arbuusike

Õhtul tulid Andri vanemad Carolale viimase minisünnipäeva puhul õnne soovima väikese koogikese ja kingitusega. 
Minul oli aga õhtu sisustatud erinevate saaduste puhastamisega ja pakkimisega. 
Pühapäeval enne koju naasmist tegime metsapeatuse, et veenduda kui palju neid mustikaid, siis ikka on


Eile tegin kukeseened ära ning puhastasin veel viimase satsi herneid.
Eilsest läks ka issi tööle ning ma pean õppima end jagama nii koduste toimetuste kui ka lapsega. 
Oma aia sibulad on ikka nii head

Täna puhastasin piparmünti.
Vot selline pikk piltidega postitus seekord. 

Olge ikka tublid ja võtke suvest viimast nagu minagi.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar

Aitäh Teile.

Alustuseks alustan oma tänast postitust ühe tsitaadiga.  Selle tsitaadi mõte on edasi anda seda, et naudin iga hetke oma elus. Isegi seda k...